Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprava

Letovisko Scalea je svoji polohou bezproblémové pro použití šikokého spektra dopravních prostředků. Scalea leži nedaleko silniční tepny směřující na jih Itálie, v blízkosti se nachází letiště Lamezia Tarme či Neapol a v neposlední řade se nachází na hlavní železniční trati Neapol - Reggio Calabria. Vzdálenost z České republiky, kterou je nutno překonat, je asi 1800 km.

ObrazekAutomobilové spojení

Popis trasy při výjezdu z Brna:
Brno - Vídeň (A2) - Klagenfurt (A2) - Villach (A2) - Arnoldstein(A2) - Fusine in Valro (A23) - Tarvisio (A23)- Bagnaria Arsa (A4) - Padova (A13) - Bologna (A1) - Firenze (A1) - Roma (Řím) (A1) - Marcianise (A30) - Marcate San Severino (E841) - Salerno (A3) - Lagonegro (585) - Scalea

Smě Neapol dle mého názoru nebude problém dodžet ani pro průměrně zkušeného řidiče. Z Neapole pak vyjedete po silnici A3 směr Salerno - Reggio Calabria do místa Logenegro sever, dále po hlavní silnici směr Fondo Valle del Noce až ke křížovatce se silnicí 18 (S.S.18), která Vás dovede až do městečka Scalea.

ObrazekVyužití letecké dopravy

Nejpohodlnější a nejrychlejší spojení se samozřejmě letadlem. Místem přistání může být buď Neapol nebo ještě lépe nejbližší letiště Lamezia Terme. Na místo svého pobytu se dostanete transferem.

ObrazekVlakové spojení

Cestování po železnici řadím mezi jeden z nejpohodlnějších způsobů dopravy. S využitím vlaků Typu EN (euronight) a italských rychlovlaků ES (eurostar - pendolino) se dostanete na místo zhruba za 20 hodin. V případě, že nehodláte připlácet za vlaky vyšší kvality (tedy ES) pak doba strávená cestováním o něco naroste. Při vhodném pojení Vám budou stačit tři přestupy. První ve Vídni, druhý v Římě a třetí v Neapoli.

Trasa: Brno - Wien Südbahnhof (Vídeň) - Venezia (Benátky) - Padova - Firenze (Florencie)- Roma Termini(Řím) - Napoli Centrale (Neapol) - Scalea.