Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poloha městečka Scalea je ideálním výchozím bodem pro výlety po Kalábrii a potažmo i po celé jižní Itálii. Mesta jako je Reggio Calabria, Cesenza, Neapol jsou centrem veškerého dění v oblasti. Doporučuji i návštěvu malého přístavního města Diamante, které svým uličkami a velkým množstvím obchůdků dokáže velmi okouzlit. Dalé doporučuji navštívit národní park Pollino, který leží v těsné blízkosti Scaley. Velké množství památek je také k vidění v ostatních částech Itálie. Zejména v Římě, Vatikánu, Florencii a Benátkách.

Místní cestovní agentury nebo provozovatelé hotolů a rezidencí nabízejí celou škálu celodenních výletů.

Kartuziánský klášter v Padule a jeskyně Partosa

Barokní Kartuziánský klášter je největší architektonický komplex v celé jižní Itálii. V celém klášteru je 320 místností, 13 nádvoří, 51 schodišť a 41 fontán. Rozhodně stojí za to videt místnost s poklady, centrální fontánu "Bernini" nebo se procházet po prastarych spirálových schodištích.

Na řece Tanaglo se náchází vstup do komplexu jeskyní Partosa. Prohlídka probíhá na lodičkách v pohádkově tichém prostředí stalagtitů, stalagnátů, různých dutin, slují či jiných jeskyních útvarů.

Locri, Gerace a Stilo

ObrazekHistorie Locri je starší více než tisíc let. Bylo to první město na světě, které mělo psané zákony. Locri pamatuje obrovskou slávu Římanů i Kartagijců. Dalším stavebním skvostem je katedrála v Gerace. Jedná se o jednu z největších katedrál v Kalábrii. Oblast Gerace má bohaté dědictví byzantských kostelů. Nádherné panorana nabízí výhled z půvabného hradu Roberto il Guiscardo. Další zastávkou na trase je původem byzanské městečko Stilo. K vidění je zejména byzantská architektura. Nad městem je možno vidět ruiny Basilianského kláštera.

 

Náhledy fotografií ze složky Řím