Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekMěstečko Scalea se rozkládá na pobřeží Středozemního moře v oblasti zvané Riviera dei Cedri cca 120 km jižně od Neapole (Napoli) a 110 km od regionální metropole Cesenza. Z jedné strany je lemováno širokými oblázkovými plážemi, ze strany druhé obklopené přírodou národního parku Pollino.

Pobřeží Kalábrie v oblasti Cedrové riviéry a města Scalea je ideálním pro místem pro milovníky potápění, plavání a rybaření. Oblázkové čí oblázkovo písčité pláže přerušované útesy a jeskynními útvary nabízí příjemné strávení dovolené se zárukou nádherného počasí. Pláže se poměrně velmi prudce svažují do moře, proto je třeba dávat zvláštní pozor zejména na děti. Samozřejmostí jsou různé vodní atrakce pro turisty jako je jizda va vodním skútru či jízda na banánu. Na mořském dni lze díky velmi čisté vodě vidět různé druhy ryb. Tím je oblast vhodná i pro milovníky rybaření.

Díky své poloze se průměrné letní teploty se pohybují nad 30°C, voda z důvodu prudce se svažujících břehů zůstává i při tropických teplotách příjemně osvěžující. Ze stejného důvodu lze očekávat v některých dnech i větší vlny.