Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Počasí v září

(Marice, 1. 10. 2007 9:56)

Ahoj Mariko,my byli v Praia a Mare od 8.-.15.9. a počasí bylo fajn.Jen jeden den dopol pršelo,jinak teploty kolem 28st-30st a moře příjemné,takže jsme byli spokojení. I těch málo lidí nám až tak nevadilo,ale pravdou je,že 15.9. tam úplně končila sezona a to už vypadalo hodně smutně...pláže bez kiosku,slunečníků a skoro i lidí,ale pro toho,kdo chce fakt klid o všech,tak asi super.My byli spokojení s tímhle termínem,že ještě dost obchodů,stánků apod fungovalo. A festival v Diamante byl fakt super!!!...takže já mohu jedině doporučit pobyt v září.Ceny jsou o doooost levnější. Příští rok se chystáme opět do Kalábrie a uvažujem i o týdnu na Sicílii!

Marice

(Radka, 30. 9. 2007 11:39)

AhojMariko,
je pravda, že to tam už moc nežilo,ale kdo nemusí živo, tak je září ideál.Rezidence byla dost neobsazená,takže tam byl klid (až na naše italské sousedy:)).Každý večer nám pouštěli v amfiteátru hudbu, ale nikdy tam nikdo nebyl vidět-ani na zahrádce.U moře byla už jenom jedna řada lehátek, ale kiosek stále fungoval.Pláž byla ukázkově čistá.Samotný bar v rezidenci skončil s prodejem zmrzliny,ale naproti se ještě stále prodávala, i když výběr se zužoval a nové nebyly doplňovány.Večer se člověk mohl projít po letovisku, ale všude bylo prázdno a žádní stánkaři.Alespoň díky za ty supermarkety:)
Co se týče počasí,my tam přijeli v sobotu 1.9. a bylo nám řečeno , že do té doby tam byly 4 měsíce veder, ale nám začal foukat vítr a bohužel už nepřestal,zažili jsme 2 bouřky a vlastně se ani nekoupali- kvůli vlnám.Ale asi to tam není zvykem,prostě jenom naše smůla:(.
Navíc tento týden se každým rokem koná v Diamante festival pepperoncin (feferonek)a dá se koupit vše co se z nich vyrábí, takže čokolády,pasty,marmeláda likéry, bonboniéry a dokonce i zmrzlina.To vše vám dají ochutnat,byla to ta nejkrásnější noc co se dá zažít, kvůli tomu bych tam jela klidně zas!

Trocha reality k té "pověsti o Sáře"

(Dana, 29. 9. 2007 8:26)

Ta "zazděná strašidelná jeskyně"je štola,která tu zůstala při budování železniční trati.Případné zvuky či "vánek" z těch průduchů v betonové zdi(ve tvaru "křížků)můžete zaznamenat,jestliže zrovna tunelem mezi Scaleou a S.Nicola Arc.projíždí vlak...místní lidová tvořivost holt slaví úspěch.Pomláceni se odtud ale klidně vrátit můžete-v noci je to tu velmi sporadicky osvětleno a místní galerka a narkomani si tu dávají dostaveníčko...Takže romantiku v noci bych příliš nedoporučovala

Scale

(Eliška, 28. 9. 2007 19:55)

Ve Scalee sem byla už 4 krát a po každé se mi tam velice líbilo a musím říct,že letos v roce 2007 to byla má nějlepší a nejkrásnější dovolená ze všech.Tímto bych chtěla také poděkovat lidem,kteří mi tu dovolenou ještě více zpříjemnili.Hlavně děkuji:Zdence,Martině,Antoniovi,Ninovi,Natalovi,Tommasovi a ještě mnoho dalším....,Martinovi,Emě,Luně,Nele,......

Rezidence Majestic

(Pavelb, 28. 9. 2007 14:08)

Přeji krásný den,
rád bych se podělil o své zkušenosti z dovolené v Kalábrii, městečko Scalea, rezidence Majestic – červenec 2007. Toto ubytování jsme si vybrali proto, že jsme se chtěli pohybovat po okolí (a neměli vlastní auto) a současně být blízko starého města a pláže. Nejprve negativum: rezidence Majestic, jak bylo již v několika příspěvcích naznačeno, je panelák a vybavení jeho pokojů je opravdu na nižší úrovni! (delegátka nám sdělila, že by nás správně měli v cestovce pří nákupu zájezdu na tuto skutečnost upozornit). Pokoj - starší kuchyňská linka, proležené postele, skromná výbava, nešikovně řešený sprchový kout, sporák na propanbutanovou láhev. Výhled z balkónů je většinou jen na sousedy. V prvním okamžiku jsme chtěli ubytování dokonce vyměnit, ale protože v okolí nic jiného nebylo, zůstali jsme a zvykli si. Cenám v sezóně však kvalita ubytování rozhodně neodpovídá.
Ve Scalei se anglicky nedomluvíte a v restauracích nejsou jídelní lístky, takže doporučuji si vzít sebou slovník. Výhody: blízko (5 minut chůze) je železniční stanice s velmi dobrým spojením do okolních městeček, zastavují tady ale i IC a R z (do) Neapole a na Sicílii. Asi 5 minut chůze směrem k moři u hotelu Talao je neoznačená zastávka autobusů. Ty jsme rovněž využívali k cestám do okolí. K moři je to asi 15 minut, ale ve Scalei se nám pláže vůbec nelíbili (v červenci moc lidí) a proto jsme jezdili BUSem nebo vlakem do Praia a Mare, kde jsou nádherné a volné neplacené pláže. Do centra města s obchody je asi 10 minut chůze, staré město na kopci s nádhernými uličkami (zejména v noci) je asi 15 minut chůze od rezidence Majestic. V městečku samotném je velmi málo zahraničních turistů a převažují Italové.
Scale je prostě ideální poloha pro ty, co nechtějí zůstat na jednom místě a chtějí poznat opravdovou Itálii a ne místa (jako na severu), která se podbízejí vkusu zahraničních turistů, kterých je tu ostatně málo. Můj tip: zapomeňte na pizzu a špagety a ochutnejte místní jídla a vína. Vedle fakultativních výletů (Sicílie - Etna a Taormina) doporučuji z vlastního týdenního pobytu navštívit: Marateo, pro zdatnější turisty s výstupem na kopec (624 m.n.m) k soše Krista se skvělým výhledem na okolí, Belvedere Maritimo a jeho pláže, městečko Diamante, Praia a Mare a jeho nádherné pláže a nebo Cosenza – jako vnitrozemní městečko. Díky výbornému spojení není problém navštívit i jiné lokality. Podrobnou mapu a pořádného knižního průvodce sebou!

Scalea

(zuzana, 26. 9. 2007 20:16)

ahoj já jezdím do scalei už 10 let je to tam skvělí

Pro Alenu

(Ivana, 26. 9. 2007 10:42)

Jeli jsme od cestovky Arco Balena,kamarád jel autobusem my ostatní autem.Zdravím Mašitová

Radce

(Marika, 25. 9. 2007 11:50)

Ahoj Radko,
tak jsem ráda, že jste byli Rivierou též nadšeni. Že nešlo z naší strany jen o subjektivní pocit,ale opravdu můžem tuto rezidenci dál doporučovat. Mile mě překvapilo, že si lidi chválí pláže i pozdě v srpnu a září.Slyšela jsem totiž dřív, že na konci sezony bývá v Itálii už dost nepořádek. Ono tedy asi jak kde. My nedáme na Kalábrii dopustit a ty další naše děti chtějí příští rok taky určitě Itálii. Snad dělá i to, že když člověk trochu zná jejich jazyk, je mu ta mentalita hned bližší...
Docela by mě zajímalo, jaké počasí jste měli. Je tam i v září teplé moře a na plážích rozpálený písek?

Scalea - pověst o Sáře

(Kamila, 25. 9. 2007 6:29)

začátek je správně, pověst vypráví a zamilovaném páru, kdy milý pracoval v dole, avšak jednoho dne v dole bouchlo a důl se zasypal. Zůstalo tam 7 dělníků, což je i sedm křížů nad vchodem do jeskyně. Celá vesnice začala dělníky hledat, ale po nezdařeném hledání prohlásili dělníky za mrtvé. Sára, se ale s touto myšlenkou nemohla smířit a šla svého milého hledat, ale už se odtamtud nikdy nevrátila. Od té doby v jeskyni začaly podivné zvuky a vítr. Vesničané vchod do jeskyně radši zazdili aby tam nikdo nemohl a aby Sára nikomu neublížila. Pověst také tvrdí, že kdo se mříží drží tomu Sára neublíží.Kdo tam byl a Sára zrovna docela dost řádila a dotyčný se nedržel mříží, šel od tamtud docela dost pomlácen.

Dovolená

(Blackangel2008, 24. 9. 2007 19:52)

Letos jsme byli s mužem na dovolené ve Skalee,pobyt to byl příjemný,zaujala nás překrásná krajina,perfektní pláže v okolí,ale nejvíce nás zaujal příběh o Sáře.Měla to být dívka,které zemřel milý v místním dole,denně mu tam nosila obědy a večeře a dodnes tam straší.Místo se nachází vedle historického městečka,kdyby jste někdo věděl více o tomto příběhu,prosíme,napište nám o tom...Děkujeme blackangel2008@seznam.cz

Pro Barborku Benešovou

(Alena, 19. 9. 2007 19:10)

Milá Barborko, asi si chodila špatnými uličkami. Já i ta moje Barborka Jsme letos už potřetí byly Scaleou uchváceny.

scalea

(Barborka Benesova, 19. 9. 2007 17:40)

je to hnusssss

dotaz na paní Mašitovou

(Alena, 18. 9. 2007 18:05)

Letos jako každoročně byla část naší rodiny ve Scalei.Každý rok jsme byli ubytováni v San Domeniku - Marina Doria, ale letos naše cestovka měla ubytování v Panorama Family Clubu - nebylo to špatné,ale naše milované San Domeniko to nebylo. Mám na Vás dotaz, která cestovka Vám zprostředkovala ubytování v San Domeniku? Nebo jste si ubytování zajišťivali sami? Protože příští rok chceme jedině tam. Díky moc za tip.

Praia a Mare - hotel Germania

(Gabča, 18. 9. 2007 15:45)

Ahoj,v neděli jsme se vrátili z Kalábrie,Praia a Mare-hotel Germania a musím říct,že to byla moc krásná dovolená.Byli jsme tam s 14-ti měsíčním prckem a známí s 8měsíční holčičkou a moc jsme si to tam s dětmi užili.Cestu tam i zpět jsme si rozložili do 2dnů a využili jsme k návštěvě Pisy a Říma na cestě tam a návštěvě Neapole,Benátek a Bibione na cestě zpět.Bylo to naprosto dokonalé.Ubytování v hotelu nám také vyhovovala (nejsme nijak nároční,vše,co jsme potřebovali tam bylo).Jídlo bylo většinou super,nadlábli jsme se během pobytu skvělých kalábrijských jídel a moc nám chutnalo.Moře nemělo chybu.Výlety do Scaley na trhy i do starého města byli úžasné,Maratea a její krásný Ježíš taky.Takže jedním slovem: PARÁDA!!! PS:Kdo chcete jet s malým dítětem,nebojte se.Ale děti musí být zvyklé na cestování v autě a cestu si určitě rozložit do 2dnů s přestávkami.Př.rok pojedem určitě znova,ale zajistíme si tranzitní ubytování,abysme nemuseli spát v autě.

Scalea

(Kamila, 18. 9. 2007 6:49)

Opravdu záleží na každém co od dovolený očekává a jak je náročný, já bych dovolenou ve Scalee za nic jinýho nevyměnila. Člověk si tam opravdu odpočine a nakazí se od Italů tim jejich klidem. Nikam nechvátají a na všechno je čas, jen my tady se pořád někam hekticky ženem. A že tam smrdí popelnice, v tom horku se ani nedivím, projděte kolem popelnic tady v létě, je to to samý. Teď už je to tam o hodně víc civilizivaný, to tak před šesti lety, když tam ještě skoro nikdo nejezdil, to bylo o něčem jiným a možná se mi tam i líbilo víc.

Scalea

(Gábina, 17. 9. 2007 15:24)

My byli ve Scalei v červenci. Příroda a moře super, ale dneska už vím, že tam nikdy jet znovu nechci. Všudypřítomné odpadky,toulaví psi, kteří nás doprovázeli kam se dalo. Prostě dojem, že už tam nechci a nepojedu. Na takovou dálavu vyhazovat prachy nechci a nebudu.Každej na to nahlíží jinak, každý si vybere co se mu líbí a nelíbí a co preferuje a nepreferuje.Něco se opravdu musí přehlížet, no nevím....to záleží na každdém, co dokáže ještě unést a co už ne.
Mně ten "holobyt" v Parco Emiri až tak nevadil - jela jsem za mořem, ale už ne, nejela bych.
Italové jsou svérázní, měli bychom je tak brát, proč ne...já to tak můžu pochopit, že to je jejich svět, ale mně se nelíbil.

Scalea

(Květa, 17. 9. 2007 13:37)

v neděli jsme se vrátili z dovolené ve Scaley a musím napsat, že jsem byla zklamaná. Byli jsme ubytováni v Parco emiri a nic moc. Postele na kterých se nedá spát vytvářejí nakloněnou rovinu a pokud se chcete vyspat je lepší spát jen na matracích. Vybavení kuchyně je slabé ale dá se to přežít. Nábytek a osvětlení na terasách neexistuje. Je to takový hodně chudý holobyt. Moře a příroda je naprosto úžasná to stojí za to vidět. Ale ubytovat se je lépe v nedalekém Diamante. Scalea je špinavá. Popelnice se moc nevyvážejí, smrdí a všude se povalují odpadky-petky, igelity a papíry. Pro jen trochu náročnější turisty to není, o 100% je lepší Gargáno. Do Itálie jezdím už 12 let , ale do Scaley již nepojedu. Všem kterým se zde líbilo přeji ať se jim líbí stále.

Scalea

(Květa, 17. 9. 2007 13:27)

ahoj

mandatoriccio mare

(Petra, 17. 9. 2007 13:25)

Letos jsme si vybrali dovolenou v Kalábrii, která leží na jihu Itálie.Byli jsme tam začátkem září a moc se nám tam líbilo.Počasí krásné, moře čisté a teplé, ubytování příjemné,přátelští lidé.Pokud chcete klídek a příjemné prostředí vřele doporučuji. Celý pobyt se o nás staral český personál, který byl velmi ochotný a odváděl profesionální práci.

Scalea je krása

(Eliška, 14. 9. 2007 15:13)

Letošní dovolená byla opravdu nádherná! 17 dní v tomto městečku uteklo jako voda a já se slzičkami odjížděla domů. Přítelští lidé, nádherná krajina a čisté pláže. Všem to můžu jen doporučit a už se moc těším na příští rok...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65

následující »