Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Scalea

(Milas, 28. 12. 2007 16:39)

Otázka pre pokročilích : Oplatí sa tam ísť koncom mája??/května?/ Nemyslím len kúpať,ale chcel by som tam pochodiť napr. Sicília,Capo Vaticano...Láka ma tam cena za ubytko,kedy vychádza noc v apartmáne na osobu stovku...poprosil by som tých ludí čo majú skúsenosť o napísanie,resp. názor. Možete aj na masan@slovanet.sk.
ďakujem.

scalea

(paolo, 26. 12. 2007 15:52)

chystám se s rodinou 2 děti do scalei.nemužu si stale vybrat mezi san domenico a famyli club.obě jsou daleko od moře a jit pěšky s dětmi by bylo nanic.a ta jejich doprava na pláž asi nebude častá.budu rad za každou radu od vás co tam byli.jinak to zapíchnu v il gabbiano ale ty dvě jsou hezčí.

Kalábrie a my

(Eliška a Fanda, 8. 11. 2007 13:32)

S trochou lítosti že už je letos po dovolené, ale s velkým těšením na tu příští musíme všem, kteří nám na těchto stránkách poslali informace o Scalei a Mandatoricciu (La Ginestře nově Bernardu )poděkovat.Byli jsme do 29.9. ve Scalei - Parco Emiri a následně ještě týden v Mandatoricciu.Ve Scalei sice byly problémy s ubytováním,ale vše ostatní bylo bezvadné (čisté a teplé moře i pláž, možnost výhodného nákupu hlavně ve Sparu,možnost soukromých výletů vlastním autem i účast na fakult.zájezdu na Sicilii).Problém s ubytováním byl v tom, že i když jsme zájezd kupovali 20. 1., po příjezdu na ubytování nám bylo sděleno, že Parco je zcela obsazeno a my vůbec nejsme uvedeni v seznamu hostů.Po složitém pátrání naší cest, kanceláře bylo zjištěno, že ital. cestovka zapřela mail, který tam byl českou cestovkou odeslán včas a pronajala naše ubytování někomu jinému.Nakonec se vše náhradním způsobem vyřešilo a pobyt ve Scalei už neměl žádnou chybu.Od Mandatoriccia jsme mnoho dobrého neočekávali a opak byl pravdou.Velmi pěkné ubytování,teplé moře s čistťoučkou vodou a pozvolným vstupem.Pláž sice nebyla nejčistší, ale byla to pláž veřejná a četné odpadky měly zbytky českých nápisů.Velmi jsme oceňovali způsob komunikace s klienty .Paní delegátka (byla od CK Kalousek)jednala vstřícně, velmi profesionálně a byla opravdu příjemná.Sečteno - v roce 2008 si Kalabrii zopakujeme i s našimi dětmi a už teď se nemůžeme dočkat.

vydelek na netu

(Steanly, 7. 11. 2007 10:37)

Výdělek za klikání na reklamy!!!!

Musíte si otevřít účet na www.paypal.com, Otevřete si stránku paypal.com, kliknete na "Sign Up Now" ( registrace) vyberete zemi (Czech Republic) a dejte personal account pak se Vám objeví dotazník, ten vyplňte pravdivě pokud by jste chtěli někdy verifikovat kreditní kartu (a posílat si peníze do banky), pokud ne, tak si něco vymyslete. Email musí být vždy pravdivý. Pak jdete na další stránku a bude to chtít po vas číslo kreditky, ale jestli to nebudete chtít přes kreditku stačí dát dole cancel. zatrhnete že souhlasíte s licenčními podmínkami a počkáte na ověřovací email který potvrdíte.
Nyní by jste již měli mít účet na Paypal. Kde si pozděj pošlete svoje peníze.

Nyní jděte na stránky:

http://www.turbobux.com/signup.php?ref=Steanly
http://adbux.org/?r=Steanly
http://bux.to/?r=Steanly

A zde se zaregistrujte, v kolonce Referrer nechte Steanly (je to neco jako pritel) a dostanete za to hned $ 0.1

A potom uz jen klikejte na reklamu v zalozce Surf Ads

cedro

(foli, 6. 11. 2007 20:14)

ahoj mariko, možná si na mě vzpomeneš, cedru jsme byli na přelomu července a srpna, ubytování (až na vrzající postele), okolí,počasí, moře vše v poho,super, hodně se nám líbila večerní scalea, doporučujeme, no a koukli i na sicilii - etnu, bomba zážitek, tak dovolená se opravdu vydařila. Měj se hezky a někdy příště čao.

Santa Maria del Cedro

(Jana, 31. 10. 2007 16:47)

Letos jsem zavítala na přelomu září a října do Kalábrie s CK Jovan.Zájezd byl velmi levný,proto jsem se nechala zlákat.Byli jsme ubytováni v Alga Marina,žádný luxus,ale slušné apartmány a obsluha v baru je Češka,na pláž pár metrů, krásné moře,nádherné okolí. Kdo není líný chodit pěšky-je vždy kam jít. Sice v městečku celkem pusto, ale kdo chce relaxovat v klidu-ideální.Příště jedu zase sem!

Santa Maria del Cedro

(Petr, 31. 10. 2007 16:04)

Na dovolené v Cedru se nám velmi líbilo.Byli jsme tam v měsíci září.Doporučuji všem lidem,kteří si chtějí odpočinout a nabrat sil. Je to hezké a klidné místo.Děkujeme za prožití hezké dovolené cestovní kanceláři, která nám tuto dovolenou doporučila.

všem seriozním

(Marika, 25. 10. 2007 20:09)

Podezřívám, že poslední článek před tímto opravdu psal někdo najatý z cestovky. Použil zřejmě stejné jméno, jako je mé, ovšem sloh je stejný jako už kolikátá pochvalná řeč na toto stejné místo. Zřejmě laciná reklama jisté neosvědčené firmě. pro zájemce - podívějte se o pár "stránek" níž a posuĎte sami. (Mimochodem, my byli v Cedru a v červnu).

Mandatoricci Mare

(Marika, 20. 10. 2007 16:31)

V září jsme jeli na dovolenou do Kalábrie, vybrali jsme si prázdninové středisko Mandatoriccio Mare.Vřele doporučujeme vše, kteří mají rádi klídek, pohodu, čisté moře, krásné prostředí a kolem sebe milé lidi,kteří pracují pro cestovní kancelář.Na této dovolené se nám moc líbilo, i když zde nejsou téměř žádné obchody, žádný ruch, žádné diskotéky... To je právě to, co jsme hledali - klid, odpočinek a relax a když už toho klidu bylo i na nás moc (jsme manželé staršího věku), tak jsme jeli na výlety, které organizuje cestovní kancelář a na kterých nás provázela velmi příjemná a znalá paní delegátka. Jsme doma a vzpomínáme na to, jak jsme se ještě nedávno koupali v nádherně čistém moři,které nám velmi pomáhá při našich zdravotních problémech.

Santa Maria del Cedro

(Dana, 20. 10. 2007 15:39)

Pár zkušeností pro všechny,kdo se chystají na dovolenou po sezóně-tedy v září.Byla jsem s 24letou dcerou v Riviera Dei Cedri od 4-16.září.Opravdu tam bylo neskutečně mrtvo, prázdné apartmány,téměř žádné obchody, prázdno na pláži(což jsem uvítala).Komu ale nestačí knížka,nebude spokojený.Využívaly jsme všemožné výlety, které byly moc fajn,ale je třeba počítat s tím,že to co vás stojí pobyt a doprava utratíte navíc za výlety.
Ale je pravda,že slavnosti v Diamante a ve Scalei stojí za to vidět.
Ale další potíž na kterou jsme narazily bylo chování Italů.Dvě samotné ženské na dovolené v téhle lokalitě
to chce odvahu.Jsem velmi tolerantní,ale že bude problém dojít pár metrů do obchodu pro jídlo,to jsem tedy nečekala.Neustále na nás někdo pokřikoval,pohvizdoval,řidiči troubili,zastavovali.Můžu to brát s rezervou,jako výraz jejich mentality,ale je to pro nás opravdu nezvyk a je to obtěžující.Kde jsme se chvíli zastavily,už tam byl nějaký Ital a hučel do nás a byl dost problém se ho zbavit.Takže můj dojem z Kalábrie je velmi rozporuplný.Rozhodně je to zajímavý kout země a moře je príma,ale Italové mají co dohánět.Spíše mám ale pocit,že se jim nic zlepšovat nechce.Já dám proto příště přednost opět Řecku.Řekové mají taky ten svúj"bordel",ale služby a přístup k hostům je nesrovnatelný,aspoň já mám tuhle zkušenost.Mají v chování jakousi grácii a letoviska mají "řeckou" atmosféru.Panelákové apartmány v Kalábrii moc atmosféry nedodají. Ale to je můj názor,nikomu neberu jeho nadšení z Itálie.

aaaaaaaa

(matt, 15. 10. 2007 21:57)

http://www.homervsbender.com/?ida=3058

Radce a nejen jí

(Marika, 10. 10. 2007 22:59)

Děkuji za zprávu.Slavíme teď manželovu padesátku, navíc jsem ve stavu nemocenském,tak se ozývám až nyní.S dvacetiletou dcerou to tady teď čteme a už si to září 2008 plánujeme. Kvůli její škole zřejmě pojedem týden v srpnu a týden v září, pak už jim dělaj rozvrhy a to je dnes sekundová záležitost, nějaký rozvrh si na netu vybrat.Kdo dřív klikne, ten ho má,jiný se musí spokojit s hodinami méně vyhovujícími...
Ale ještě ke Kalábrii. Kluci by se tam rádi ještě někdy podívali, stále moc a nadšeně vzpomínáme.
Je pravda, že my neměli vysoké nároky, spíš jsme cestovali (a to i pěšky po okolních vesnicích) a seznamovali se s lidmi.Myslím, že bychom tam klidně mohli být půl roku a pořád bychom měli ještě fůru neobjeveného...Dík za Itálii a celý ten krásný svět.

mandatoriccio mare

(Petra, 10. 10. 2007 14:55)

Paně Vláďo, souhlasíme s vámi.Také jsme byli v na dovolené v Mandatocico Mare a moc se nám tam líbilo.
Příjemní lidé, hezké ubytování a počasí. Máme na co vzpomínat a těšíme se na další dovolenou v Kalábrii.

mp3

(run, 4. 10. 2007 19:04)

http://uloz.to/51865/01-snoop%20world%20(f%20Master%20P).mp3.torrent

GUT

La Ginestra, Mandatoriccio Mare

(Vláďa, 2. 10. 2007 18:34)

Vrátili jsme se z dovolené v Kalábrii a jsme nadšeni, bylo to tam nádherné. Počasí bylo moc hezké,moře 10 minut od apartmánů bylo krásně čisté.Jezdili jsme na úžasné výlety,které pro nás zorganizovala cestovní kancelář. Mandatoriccio Mare je malá vesnička, neobjevený ráj uprostřed divoké přírody, kde jsme měli pláž jenom sami pro sebe.Moc doporučujeme všem, kteří si chtějí na své dovolené opravdu odpočinout a načerpat sil na břehu Jónského moře.

Počasí v září

(Marice, 1. 10. 2007 9:56)

Ahoj Mariko,my byli v Praia a Mare od 8.-.15.9. a počasí bylo fajn.Jen jeden den dopol pršelo,jinak teploty kolem 28st-30st a moře příjemné,takže jsme byli spokojení. I těch málo lidí nám až tak nevadilo,ale pravdou je,že 15.9. tam úplně končila sezona a to už vypadalo hodně smutně...pláže bez kiosku,slunečníků a skoro i lidí,ale pro toho,kdo chce fakt klid o všech,tak asi super.My byli spokojení s tímhle termínem,že ještě dost obchodů,stánků apod fungovalo. A festival v Diamante byl fakt super!!!...takže já mohu jedině doporučit pobyt v září.Ceny jsou o doooost levnější. Příští rok se chystáme opět do Kalábrie a uvažujem i o týdnu na Sicílii!

Marice

(Radka, 30. 9. 2007 11:39)

AhojMariko,
je pravda, že to tam už moc nežilo,ale kdo nemusí živo, tak je září ideál.Rezidence byla dost neobsazená,takže tam byl klid (až na naše italské sousedy:)).Každý večer nám pouštěli v amfiteátru hudbu, ale nikdy tam nikdo nebyl vidět-ani na zahrádce.U moře byla už jenom jedna řada lehátek, ale kiosek stále fungoval.Pláž byla ukázkově čistá.Samotný bar v rezidenci skončil s prodejem zmrzliny,ale naproti se ještě stále prodávala, i když výběr se zužoval a nové nebyly doplňovány.Večer se člověk mohl projít po letovisku, ale všude bylo prázdno a žádní stánkaři.Alespoň díky za ty supermarkety:)
Co se týče počasí,my tam přijeli v sobotu 1.9. a bylo nám řečeno , že do té doby tam byly 4 měsíce veder, ale nám začal foukat vítr a bohužel už nepřestal,zažili jsme 2 bouřky a vlastně se ani nekoupali- kvůli vlnám.Ale asi to tam není zvykem,prostě jenom naše smůla:(.
Navíc tento týden se každým rokem koná v Diamante festival pepperoncin (feferonek)a dá se koupit vše co se z nich vyrábí, takže čokolády,pasty,marmeláda likéry, bonboniéry a dokonce i zmrzlina.To vše vám dají ochutnat,byla to ta nejkrásnější noc co se dá zažít, kvůli tomu bych tam jela klidně zas!

Trocha reality k té "pověsti o Sáře"

(Dana, 29. 9. 2007 8:26)

Ta "zazděná strašidelná jeskyně"je štola,která tu zůstala při budování železniční trati.Případné zvuky či "vánek" z těch průduchů v betonové zdi(ve tvaru "křížků)můžete zaznamenat,jestliže zrovna tunelem mezi Scaleou a S.Nicola Arc.projíždí vlak...místní lidová tvořivost holt slaví úspěch.Pomláceni se odtud ale klidně vrátit můžete-v noci je to tu velmi sporadicky osvětleno a místní galerka a narkomani si tu dávají dostaveníčko...Takže romantiku v noci bych příliš nedoporučovala

Scale

(Eliška, 28. 9. 2007 19:55)

Ve Scalee sem byla už 4 krát a po každé se mi tam velice líbilo a musím říct,že letos v roce 2007 to byla má nějlepší a nejkrásnější dovolená ze všech.Tímto bych chtěla také poděkovat lidem,kteří mi tu dovolenou ještě více zpříjemnili.Hlavně děkuji:Zdence,Martině,Antoniovi,Ninovi,Natalovi,Tommasovi a ještě mnoho dalším....,Martinovi,Emě,Luně,Nele,......

Rezidence Majestic

(Pavelb, 28. 9. 2007 14:08)

Přeji krásný den,
rád bych se podělil o své zkušenosti z dovolené v Kalábrii, městečko Scalea, rezidence Majestic – červenec 2007. Toto ubytování jsme si vybrali proto, že jsme se chtěli pohybovat po okolí (a neměli vlastní auto) a současně být blízko starého města a pláže. Nejprve negativum: rezidence Majestic, jak bylo již v několika příspěvcích naznačeno, je panelák a vybavení jeho pokojů je opravdu na nižší úrovni! (delegátka nám sdělila, že by nás správně měli v cestovce pří nákupu zájezdu na tuto skutečnost upozornit). Pokoj - starší kuchyňská linka, proležené postele, skromná výbava, nešikovně řešený sprchový kout, sporák na propanbutanovou láhev. Výhled z balkónů je většinou jen na sousedy. V prvním okamžiku jsme chtěli ubytování dokonce vyměnit, ale protože v okolí nic jiného nebylo, zůstali jsme a zvykli si. Cenám v sezóně však kvalita ubytování rozhodně neodpovídá.
Ve Scalei se anglicky nedomluvíte a v restauracích nejsou jídelní lístky, takže doporučuji si vzít sebou slovník. Výhody: blízko (5 minut chůze) je železniční stanice s velmi dobrým spojením do okolních městeček, zastavují tady ale i IC a R z (do) Neapole a na Sicílii. Asi 5 minut chůze směrem k moři u hotelu Talao je neoznačená zastávka autobusů. Ty jsme rovněž využívali k cestám do okolí. K moři je to asi 15 minut, ale ve Scalei se nám pláže vůbec nelíbili (v červenci moc lidí) a proto jsme jezdili BUSem nebo vlakem do Praia a Mare, kde jsou nádherné a volné neplacené pláže. Do centra města s obchody je asi 10 minut chůze, staré město na kopci s nádhernými uličkami (zejména v noci) je asi 15 minut chůze od rezidence Majestic. V městečku samotném je velmi málo zahraničních turistů a převažují Italové.
Scale je prostě ideální poloha pro ty, co nechtějí zůstat na jednom místě a chtějí poznat opravdovou Itálii a ne místa (jako na severu), která se podbízejí vkusu zahraničních turistů, kterých je tu ostatně málo. Můj tip: zapomeňte na pizzu a špagety a ochutnejte místní jídla a vína. Vedle fakultativních výletů (Sicílie - Etna a Taormina) doporučuji z vlastního týdenního pobytu navštívit: Marateo, pro zdatnější turisty s výstupem na kopec (624 m.n.m) k soše Krista se skvělým výhledem na okolí, Belvedere Maritimo a jeho pláže, městečko Diamante, Praia a Mare a jeho nádherné pláže a nebo Cosenza – jako vnitrozemní městečko. Díky výbornému spojení není problém navštívit i jiné lokality. Podrobnou mapu a pořádného knižního průvodce sebou!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75

následující »