Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SCALEA = ráj na zemi

(Martin, 8. 8. 2006 15:11)

Loňskou dovolenou jsem strávil v mestečku Santa Maria del Cedro a ve Scalee (leží od sebe cca 5 km) a obě letoviska jsou fantastická - stejně jako jejich obyvatelé. Co se týče cesty na jih - je to dost dlouhá a úmorná cesta ale záleží na tom s kterou cestovkou se vydáte. Já jezdim jen s Jovanem z Chebu a cesta trvá max. 20 hodin, spíš míň. Takže Viva Scalea. Maximálně doporučuju dovolenou ve Scalee!!!

Dálniční známka??

(Katharina, 7. 8. 2006 18:17)

Dobrý den, prosím informujte mne, zda na cestu do Itálie je potřeba dálniční známka... děkuji za odpově´d

Scalea

(Petr, 6. 8. 2006 15:58)

Pláže ve Scalee jsou oblázkové, většinou placené 10 eur za lehátko a slunečník, nebo městská pláž hned pod pevností ta je zdarma, ale bývá dost plná. Ještě je tam taková malá plážička kam skoro nikdo nechodí, ale musí se na ní doplavat.

Scalea

(Petr, 6. 8. 2006 15:58)

Pláže ve Scalee jsou oblázkové, většinou placené 10 eur za lehátko a slunečník, nebo městská pláž hned pod pevností ta je zdarma, ale bývá dost plná. Ještě je tam taková malá plážička kam skoro nikdo nechodí, ale musí se na ní doplavat.

scalea

(jana, 3. 8. 2006 13:16)

Řekne mi někdo jak vypadají pláže ve Scalee? Je tam ručník na ručníku? Nebo se dá najít i volné místo :-))) Nesnáším zaplněné pláže a jedu tam koncem srpna. Díky Jana

GALATEA TO JE ŽŮŽO

(Borovička, 31. 7. 2006 15:09)

První zastávka v ČR na benzínce je nám oznámeno že jiný autobus z Itálie má spoždění tak si můžem udělat přestávku 45min.
10:55 hurá jsme v Brně a delegátka se rozpovídala poděkovala nám a řekla naschledanou odpovídám ji "raději sbohem".
Hledám autobus do Pardubic, po nástupišti se pohybují zmatení delegáti CK GALATEA posílají mne do tří různých autobusů. Nikdo neví kterým má jet autobusem autobusy jsou neoznačeny řidiči pouze vědí kolik lidí jede do kterého města malé děti které nemají zekoupeno místo v autobusu se nepočítají ptám se jednoho zdelegátů jestli existuje pro autousy alespoň jmený seznam, je mi odpovězeno že to by nikdo nedal dohromady.
Všechny autobusy již odjely jen mi čekáme na opožděný bus z Itálie.
12:30 konečně bus přijel můžeme vyjet.
Veze nás asi 17 let stará karosa kopečky vyjíždíme krokem. Mezi Hlinskem a Hhrudimí se ozvaly dvě rány a karosa se naplinila spalinami z motoru.Děti spustili pláč. Sedáme si do přední části autobusu a jedeme s otevřenými dveřmi. Děláme dvě zastávky na vyvětrání vůz je plný modrého dýmu. Ti co seženou někoho kdo pro ně přijede vystupují, takže kousek za obcí Slatiňany v 16:15 vystupujeme také a scháníme odvoz. Řidič volá dispečera jiný autobus prý nepřijede. Někteří jedou až do Jičína chudáci lidi čeká je ještě 70km.

GALATEA - CESTA DOMŮ -HRŮZA

(Borovička, 31. 7. 2006 15:07)

Je sobota 29.7.2006 9:37 přihází mi SMS delegátka Anna nám píše "BUDTE PRIPRAVENI NA 10.00 U RECEPCE I S KUFRAMA DAM VAM INSTRUKCE ANNA GALATEA"
9:50 odnáším zavazadla apředávám apartmán již na nás čeká autobus. Přijíždí Anna velice se nám omlouvá nikdo jí nedal věděd kdy autobus přijede dozveděla se to až když přijeli do města , schání klienty z dalších rezidencí kteří se šli ješte vykoupat, je mi jí trochu líto, delegátka z autobusu neřekne ani slovo. 10:15 odjíždíme do kempu delegátka z autobosu vyhlašuje 2 hodiny přestávku chce se vykoupat v moři. To již nevydrží řidiči a protestují "přestávka nebude naložit a jedem" delegátka odchází k moři. Bavíme se s Annou a lidmi z kempu od rána volala do autobusu nikdo jí nebral telefon delegátka ani řidiči.
11:15 naše delegátka Anna nám sděluje kde sedíme v autobuse paní delegtka z autobusu neměla čas aby se o nás postarala, asi to nemá v popisu práce, nebo jí bylo moře přednější ještě se narychlo ločíme s Annou a děkujem jí. Odjíždíme přesto že odjezd máme ve večerních hodinách. Po cestě nabíráme dvoje klienty jež vytáhly od bazénu.
15:00 zastávka kemp Paestum zjištujem že delegátka umí mluvit oznamuje nám přestávku do 16 hodin a odchází k moři narychlo se ptám co tu budem hodinu dělat je mi odseknuto že si řidiči potřebují odpočinout ještě neměli pauzu (jedou dva řidiči od pátku 28.7 od 10:00) ptám se proč nás nevyhodily u chrámu mohli jsme si je prohlédnout je mi opět odseknuto "dojděte si tam pěšky máte to deset minut" zjišťuji vzdálenost asi 2km a tak nikam nejdu.
16:00 odjezd delegátka za celou cestu nepromluví ani se nepředstavila a nepozdravila. Zastávky máme 20min za 4,5-5 hodin jízdy projíždíme kolem velkých benzínek a stavíme u těch menčích u záchodů se stojí fronty, né každý záchod je čistý a zadarmo, běžím narychlo koupit pečivo. Zacelou cestu delegátka oznámí dvě přestávky, pak spí ohlašují je proto řidiči. Na poslední zastávce v Rakousku je nám zděleno ať dodružujem 20min jinak nám ujede svozový autobus v Brně odjíždí v 10:30 nanikoho nečeká, další jede v 16:00. Ptám se delegátky kolik jede řidičů dozvídám se že normálně tři, ptámse kolik je řidičů v autubusu? neodpovídá, ptám se jsou li dva, kuňkne ano. Ihned žádám reklamační protokol prý ho nemá žádám o čistý papír také nemá, oznamuji jí že podám reklamaci u prodejce zájezdu a trestní oznámení za ohrožování cestujících, jsem totiž přesvědčen o tom že dva řidiči nemohou jet v tahu 50 hodin.

GALATEA NANÍ ŠPATNÁ

(Borovička, 31. 7. 2006 13:01)

Abych jen nekritizoval na místě pobytu nás čekala delegátka CK Galatea Anna Š. jíž velice děkuji za to jak zvládla celou situaci, Italská Siesta se tak konala o něco později a tak nás ihned ubytovali.
Residence Majestic byla v klidném místě místo bilo 2-3 nám nechali bilo 2-5. Obytná plocha asi 45m dvě ložnice, jídela s rozkládací pohovkou, pěkná kuchyňka dobře vybavená, koupelna se sprchovým koutem a WC, balbon kolem celého apartmánu dlouhý asi 20m.
Delegátka za námi dojížděla z kempu asi 4km vzdáleného, během týdnne asi 4-krát. Pokud jsme něco nemohli najít ve městě ochotně mne tam odvezla na skůtru a kdykoliv nám byla k dispozici na telefonu. Prostě super dovolená na které jsme si odpočinuli.
Na den odjezdu, protože jsme museli apartmány předat do 10hod nám zařídila v Majesticu že si věci
uložíme do dvou apartmánů kde se budeme moci osprchovat najíst se avklidu počkat až pro nás přijede autobus v odpoledních hodinách, prostě servis jaký si nikdo znás ani nepředstavoval.
Nyní jsem rozhodnut, nebudu nic reklamovat prostě skvělé služby.

POZOR NA CK GALATEA

(Borovička, 31. 7. 2006 12:09)

Pozor na CK GALATEA http://www.galateack.cz/ . Včera jsme se vrátily z dovolené stouto CK, jejíž slabinou je doprava a komunikace.
Odjíždíme 21.7.2006
1. Svoz do Brna - řidič nezná cestu každý kdo přistoupí ho navádí na další město (vše beru s humorem) dorazili jsme v pohodě a včas.
2.Luxusní autobus s klimatizací - vše začíná klidně pěkný autobus společnosti KOBRA-STAR značky Mercedes ve kterém se střídají tři řidiči. Po vyjetí nás přivítá delegátka a seznámí nás s průběhem cesty, jelikož jedeme tři sedíme v zadu na pětisedadle pěkně pohromadě což nám ze začátku vyhovuje. Po pár hodinách přestává sranda, pod námi je totiž motor podlaha je uplně horká zcela jistě překračuje teplotu 50°C není si kam přesednout všechna sedadla jsou obsazena, naštestí každé 4hod máme 30min přestávku venku je krásných 35-37°C což vnímáme jako velkou úlevu a příjemně se ochladíme zastávky jsou na velkých benzínkách s restaurací a WC zdarma s dostatečnou kapacitou, je tomu tak po celou cestu. Kousek za městem Padova nám dochází voda byl jsem zřejmě neprozíravý když na cestu dlouhou 25 hodin beru pro tři osoby 12 litrů tekutin, naštěstí v autobose funguje nápojový servis. Pivo plech 0,5 l - 20kč minerálka 0,5 l 10kč
propijem tak pouhých 600kč. Po 23 hodináh jízdy máme z ukazatelů čteme "SCALEA 17km" netušíme že nás ještě čekají 3 hodiny cesty. Delegátka z autobusu odchází bez jediného slova chvíli zmateně pobíhá venku po 45 minutách přivádí do vozu klienty kteří již jedou domů, nikdo znás ve voze nechápe co se vlastně děje, po té jedeme jedeme uličkamy do kterých se autobus vejde jen stěží, před zatáčkami řidič nedává zvukové znamení jež je v této zemi běžné značně tím blokuje dopravu, osobní automobily musí často před námi couvat i několik desítek metrů, úsek asi 13km takto projíždíme za krásnou 1.25 hod postupně jsou vysazeni asi dva poté tři klienti u svých apartmánů.Po opuštění uliček snadno a rychle přijíždíme k rezidenci Majestic po 27,5 hodinách je právě sobota 13:50.

jedlo

(jaaaaaaaaa, 29. 7. 2006 19:40)

Je tam otrasne jedlo!!!

medúzi

(andi, 29. 7. 2006 19:38)

Je tam otrasne-zaplnená pláž medúzami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

super

(kik, 29. 7. 2006 19:35)

Podľa mňa je tam naozaj super.
KIKA:-]

Zážitky

(Ivík, 16. 7. 2006 10:46)

Tak jsme tam konečně byli! Bylo tam nádhereně, moře opravdu čistý. Ale jak tu píšete, že jste nikdy nezažili deštivý den, my nezažili ani jediný den bez deště. :-)

info k dopravě

(maarty, 10. 7. 2006 14:00)

včera jsme se ze scaley vrátili, pohůdka neskutečná.... jedno drobné info k dopravě. cesta přes padova/bologna/roma/napoli cca 50e za dálnice, pokud jedete pres ravenna/perugia/roma/napoli je to cca za 1/2 ale dost špatný silnice. a pod salerno opravují dálnici asi 100km v jednom pruhu přes den jsme to jeli 3 1/2hod, v noci pod 2h...

SCALEA RÁJ

(Tomas, 8. 7. 2006 22:21)

Je to tam opravdu paráda super počasí i lidé. Slunečník a lehátko stojí jen 10 euro prostě láce. Podobně fajn je třeba v Topei a nebo v Neapolském zálivu. Hlavně lidi nejezděte na druhou stranu přes hory do Tarantského zálivu je tam stále zataženo a pod mrakem. A musíte ležet na nějakých kamenech-trapas. CIAO

Koller

(market, 3. 7. 2006 14:53)

Jo a teď sem dostala sms že tam je teď na dovče koller. To říká vše Scalea je prostě nej!!

medůzy

(market, 3. 7. 2006 14:49)

Já tam medůzy viděla ale jen po bouřce a hodně velkejch vlnách. jinak za skálama na konci pláže je malinká plážička musí se tam doplavat je tam perfektní potápění viděla sem tam i malou chobotniču a mořský ježky jinak spoustu krásnejch ryb. na tupláž nikdo nechodí takže je to i nudapláž:-) Scalea je nejnejnej kdybych mohla hned tam jedu zas (po4té)

Rybolov

(Leoš, 2. 7. 2006 11:20)

Je třeba nějaké povolení k rybaření ( ryb.prut)

Dotaz

(Jirka, 28. 6. 2006 11:33)

Je tam někde nudapláž?
A jekou restauraci nebo rybárnu by jste doporučili?
Díky Jirka.

MORE

(MAJDY, 21. 6. 2006 12:20)

VIE NIEKTO AKE SU TAM MORSKE ZIVOCICHY? MEDUZY ATD...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65

následující »