Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fšickim

(petr-karvina, 8. 7. 2007 13:07)

my jedeme v pátek 13.7-jsme moc zvědaví-jedeme kousek severně od Scalei-Tortora.Najeďte si google earth-některé místa jdou krásně vidět.Prozatím čus bus

JISKRICKA

(jiskřička, 7. 7. 2007 19:23)

za TU STRÁNKU TĚ ÚPLNĚ MILUJU☺,BYLA JSEM VE SCALEI A JE TAM KRÁSNĚ,MILUJU TO TAM=)

riviéra santa maria del cedri

(foli, 6. 7. 2007 19:56)

tak, my máme odjezd 24.7., tak se asi budu těšit s jakou přijede Petr, jinak Marice dík za informace, máme apartmán pro čtyři, přímo v rezidenci. Jen dotaz Mariko, jak to tam vypadá ze vstupem do moře? Jedeme s dětmi, Děkuji.

Marice

(Petr, 5. 7. 2007 21:02)

Díky moc za info, zítra vyrážíme, tak už se nemůžu dočkat.

Petrovi

(Marika, 5. 7. 2007 20:26)

V rezidenci Riviera dei Cedri jsme byli přímo ubytovaní.Pěkná rezidence,pokoje prostorné,kuchyň hezká,celkem dobře vybavená,vč.pánve i struhadla,otvírák tupý.Mikrovlnka.Velká veranda se slunečníkem.Ve skříních ramínka...Na střeše slun.terasa s lehátky,paravány a výhledem na moře-v siestě jsme tam chosili hrát karty.
Moře přes silnic a asi 100-150m pláž.Nádherné a teplé. Pláže čisté,písek jemný i hrubší i pásy krásných oblázků.Pro klienty rez.jsme měli pláž.servis na 10dnů jen za 30eu.(2leh + slunečník,možnost WC i za 20centů sprcha na pláži).
Lidi úžasní,hodní a družní.
Market hned vedle rez.,u něj rybárna-stánek a ovoce-zelenina,další market po druhé straně rezidence za rohem,směr Marcellina.Zmrzka výborná naproti v gelaterii,obsluhuje Moravanka,tak se domluví i děti.
V restauraci dobré večeře.Dělají taky skvělou pizzu,ale nevím teď, za kolik.Jen obsluha pomalejší-Italové maj na vše čas.Jo a rezidence má vzadu krásnou růžovou zahradu s poněkud ohraným minigolfem,podiem,fontánkou a hafo houpačkami.
Petře, přačti si komentáře o něco níž, ohledně busu atak.Budeš-li chtít něco konkrétního,ozvi se.Ať se vám tam líbí aspoň tak, jak nám.Celkové hodnocení-budeme-li chtít někam na jistotu,znovu jedem na stejné místo.

rafty

(jaja, 5. 7. 2007 8:47)

tak ty tam letos stojej 35 e a to jen ty krátký prý dost podražili

Rafty

(Vlaďka, 4. 7. 2007 17:52)

Ahojky cestovatelé,všem co už letos byli nebo se chystají do Scalea závidím, jela bych tam hned.Bylo tam krásně, jen se člověk musí psychicky připravit na tu dlouhou cestu. My jsme tam s přítelem byli loni v září, někde dole asi najdete i moje hodnocení. Jen jsem vám chtěla doporučit výlet. Jestli bude dostatek vody, jeďte určitě na rafty,bylo to super,zaplatili jsme si tu delší trasu a musím říct,že ikdyž jsem na raftu seděla poprvé v životě, báječně jsem si to užila :-)Jinak letos jestli se mi to podaří a seženu nějakou "lastku" tak pojedem určitě zase, už jsme to tam otestovali,takže by jsme věděli,do čeho jdem :-) Mějte se moooc krásně,ať vám všem vyjde počasí a pak písněte,jak se vám tam líbilo a popřípadě,co je nového :-)papa

scalea

(jaja, 3. 7. 2007 19:32)

v neděli jsem se vrátli ze scaley a musím napsat že tam bylo moc krásně bydleli jsme v majestiku je to tam opravdu jak v paneláku ,ale to mi nevadilo jen je to trochu dál od moře a přez tři silnice takže děti pořád za ruku neb italové jezdí jak šílenci .moře bylo krásně čistý a dva dny byla červená vlajka oc velký vlny ,ale i tak jsme se koupali jinak ceny nebyliaž tak nejhorší vařili jsme těstoviny ty tam vyjdou na 30 centu a celé grilované kuře ze špáru přez 3 eura jinak jsme nakupovali v ALVi pivo třeba za 70 centu ,ale je větší než naše .Trh tam byl v pondělí ,ale musí se dost smlouvat a taky nechtěj moc vracet tak je lepší mít plno drobnejch eur i prý vrací falešné bankovky tak je lepší rozměnit vždy v obchodě jinak na plaži jsou upně otravný a předražený.večer jsme chodili po staré scaley a jsou tam krásný kamenný uličky určitě doporučuji

maratea

(veroni, 3. 7. 2007 17:22)

dobra sprava pro motoristi , od 2.7 je otevrena cesta po pobrezi od scalei do maratei

San NIcola Arcella

(Michal, 2. 7. 2007 23:10)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli byl někdo v San Nicole Arcelle v rezidenci La Perla? Jak se dá dostat do moře, je tam nějaký supermarket, kde je zastávka linkového autobusu atd... Díky

Riviera dei Cedri

(Petr, 2. 7. 2007 16:56)

Byl z Vás někdo v Rivieře dei Cedri? Jak to tam vypadá? Stojí za to tam jet? Dík za info.

jedeme do briarica garden club

(mirek novák, 1. 7. 2007 11:51)

Je někdo v oblasti Tropei-Briatico?Chtěl bych vědet jaké je moře,obchody,ceny a v současné době počasí.Taky jaké jsou pláže a podmínky k potápění na šnorch i s láhvema.Díky

Janičce

(Silva, 1. 7. 2007 9:33)

psala jste, že dáte vědět jak to vypadá ve Scalei, rezidence Majestic. Odjíždíme 5.7. Co ceny a zábava? Prosím napište i někdo, kdo tam v poslední době byl. Díky.

Mirce z 18,6,2007

(Petr, 28. 6. 2007 20:48)

Přímo residenci La Ginestra ti nemůžu sloužit jelikož při mém loňském pobytu tato residence byla ve výstavbě.Byl jsem na Villapiana Lido což je 4 km vedle a super.Pláže prázdný,voda čistá,nákupy jsem řešil ve Villapiana Lidu na konci směrem na Trebisace po levé straně je pěknej obchoďáček na potraviny a na tamní poměry se bohatě vyrovná našim středním potravinovým obchoďákům,(penny,plus).Je to široko daleko ale jediný tak nezkoušej hledat něco jiného.Všude jsou sice reklamy na interšpár ale to je 50km a totální špeluňk.Jinak zábavy moc neočekávej jsou to takový dvě vesnice s pár obchůdkama a něco málo osvěžovnama.Já tam jezdím autem tak si za zábavou dojedem.Domorodci jsou super a nohama a rukama se domluvíš hlavně se nebát.Jazyky tu nemaj moc cenu.Já jezdím až na podzim, jinak by mě při tenise v létě z vedra štrejchlo.Jedno důležitý je pití minerálky jsou v poho jen ochucený jsou s chininem a to mi žaludek nebere tak si vem z domu flašku šťávy a máš vystaráno.(pokud nepiješ kolu tý maj dost.)Přeju super dovču a pokud nějaký otázky tak 621210@seznam.cz.

marušce i petrovi

(Marika, 28. 6. 2007 9:52)

škoda, že jsem Tě, Maru,už nezastihla,tak aspoň na Vás myslím,ať si to užijete.
Petře,ceny se teď o něco navýšily,oproti minulým rokům,protože jim v Itálii zvedly pojištění a doktora a lidi sou tam fakt docela chudí.Třeba fotky běžně vyvolávají normální,digitální tam nikdo neuměl převézt na DVD.Byli ale tak ochotní, že jeden Ital nám to nakonec udělal,ale celou dobu volal kamarádovi a ten mu radil.Kdybych měla dost neomalené odvahy, tak bych požádala,aby mě k tomu pustil a udělal si to sama.Ale takto sme se seznámili s celou jeho rodinou a donesli mu pak bonboniéru,jako poděkování.Vím, že jestli tam zas někdy pojedem,máme tam další přátele...Italové jsou vděční za pozdrav v jejich jazyce nebo i za úsměv,když si jich prostě všimnete.Jsou velice kamarádští a komunikativní.Není vyjímkou, když se někoho na něco zeptáte(např.recept na pizzu) a on Vás chytne za ruce a nadšeně odpovídá.Nemyslí tím nic zlého a jde opravdu o kamarádské gesto.S ženami jsme se běžně už po druhém setkání např. objaly.Člověk však nesmí být naivní, muži někdy lákají do auta nebo např.do stínu sklípku...To ale lze rychle rozeznat od onoho čistého kamarádství.
A ještě něco, když na někoho mluvíte,nebojte se mluvit nahlas,jinak Vás nevnímají.Přeji všem hodně nových kamarádů a vůbec, aby Vám celá dovolená vyšla.

Maratea

(Marika, 28. 6. 2007 9:28)

Maratea je městečko,nad nímž vévodí socha Ježíše Krista (22m vysoká,asi 650m nad mořem).Těch 650m se musí vyšlápnout nebo po dost slušných serpentinách(busem to byla lehká jízda smrti)vyjet.Pěší cestu, žel neznám,místní nás od ní odradili,přestože kluci jsou dost chodící...
Od Scaley přímo po pobřeží se tam teď ale nedostanete,asi před půlrokem se zřítila aragornská věž a silnice je neprůjezdná.V Itálii maj na vše čas, tedy i na opravy. K Maratee se tedy dostanete silnicí z Tortory do vnitrozemí Basilicaty,jedete horami kolem trubkového vodovodu(po pravé straně) a kolem hotelu penzionu, pak uhnete nalevo do hor směrem na městečko Trecchina a tam už Vás cedule navedou na Marateu.Jsou tam všude docela fest zatáčky a jezdí po nich i kamiony, tak s tím počítejte. Vlak prý do Maratey taky jezdí,nevím,kudy, protože ta cesta je fakt zavalená,ale možná jen silnice. Jo a nejezděte do vesničky Marina di Maratea, to je o pár kiláků blíž Tortoře, ale od sochy zas o něco dále.Leda byste měli informace, že je tam lepší cesta. Silnice však vede jen ze staré Maratey a kopec je hned nad městem.Ta vesnice je cca 4-5km níž.

cestovní horečka ?

(maruška, 28. 6. 2007 5:51)

Mi vyrážíme dnes v noci s tak co je to horečka mi ani neříkejte.Jedeme do Scaley s noclehem vkempu.Marice děkuju .

cestovní horečka

(petr-karvina, 27. 6. 2007 19:39)

jak to tady čtu,tak mě už chytá cestovní horečka.Ty ceny jsou celkem solidní,žádná tragédie.My jedem do Tortory,tak jsem opravdu zvědavý.Lidi jen pište-krásně se to vše čte a horečká stoupá a stoupá a 13.7 to bude nádhera a až otočím klíčkem a zařadím první stupěň a na 14 dnů achooj

Bus a výlety

(Marika, 26. 6. 2007 15:56)

Podél pobřeží jezdí autobus,zastávka často pod půlkulatou stříškou,bus jezdí +,- 15min dle jízdních řádů(najdete si na Internetu "reggio Calabria").Je dobré kupovat si zpáteční, vyjdou min o třetinu levněji. Řeknete cílovou stanici a "e ritorno" (a zpět).Cesta ze Santa Maria do Diamante nás 4 stála tam i zpět 5,36eu, ze Scaley do Verbicaro (městečko v horách) stejně. Po cestě je i Marcellina-půvabná vesnice,kde jsme zažili i biřmování. Diamante je nádherné,nejen malované domy a dlouhé nábřeží,připomínající promenádu kolem Seiny v Paříži,ale i vilky s překrásnými zahradami a milí lidé.V dalším komentáři se zmíním o Maratee.

Ceny, trhy...

(Marika, 26. 6. 2007 15:44)

Chléb 1.5eu,mléko litr 1,45eu,kilo broskví, meruněk, ringlí 2eu,ananas celý 1,7eu, rajčata kilo 1,3eu, fíky kilo 3eu-4ks 1eu výborné,sušenky, oplatky...1-2eu, záleží na balení, těstoviny 0,35eu-1,70eu ty nejlepší, ale v akci např.1,30 dvoje, rýže 1,80eu,bramborové noky balené 0,50eu, jogurty 2ks 0,80eu - záleží na druhu.Mycí prostř. na nádobí 0,80eu,crossanty, rohlíky a drobné pečivo cca 1,5-2eu podle počtu v balení (6-8ks),vína do 5eu (i víc litrů), likéry(též cedrový) od2,5 do 12eu, dle množství.Zmrzlina 1eu malá(piccola) 1,5eu velká(grande),někde i se šlehačkou. Větší je, když ji dávají špachtlí, ne kopečky. V obchodě je v krabici za 3,15eu pro 8 lidí.(pro 4 na oběd-opravdu jsme se jí přejedli,dvoudruhová,např.mandle-nugát).Večeře menu 12eu malé(bez mořských potvor), 18eu velká s krevetami, mečounem a kalamáry.K večeři pro 4 i litr vína a 1,5l vody. Ve sparu se daly celkem balené sýry, jsou trochu dražší, ale výborné.
Trhy je dobré si projít celé, na jednom konci mají např.něco za 2eu, na druhém za 1eu.Často se dá smlouvat na cenu skoro poloviční, nemusíte umět moc italsky, stačí"sconto" nebo "elevato" (sleva a vysoká cena).Zdravím všechny, co se chystají do krásné Calábrie.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75

následující »